Kehapsühhoteraapia

50€/60 min
65€/90 min

Kehale suunatud psühhoteraapia on innovaatiline psühholoogia suund, mis käsitleb inimese psüühhet ja keha kui tervikut. See tugineb põhimõttele, et inimese tunded, mõtted ning kehalised impulsid ja aistingud on pidevas omavahelises, üksteist mõjutavas seoses ning seega toimib kui ühtne teadvelolev tervik.

Trauma varases eas tekitab lõhe sellisesse ühtsusesse, mis tekitab alalise turvatunde defitsiidi. Inimene ei saa kogeda sügavamaid naturaalseid kehalis-meelelisi naudinguid ega alistuda rõõmule ilma, et analüütiline kalkuleeriv meel ei sekkuks ega haaraks kogu olukorra ja keha üle kontrolli. Seda võib nimetada sügavaks sisemiseks pingeks, mida enam pelgalt massaažiga lahti ei mudi.

Täiskasvanud inimene võib tunda enda kehas ebamugavust tekitavat pinget, liigset kontrollivajadust või klammerdumist, võimetust elust rõõmu tunda või kedagi sügavalt armastada – adumata, et kõige selle põhjus võib asetuda kusagil lapsepõlve teadvustamata territooriumil, aga ka täiskasvanueas pettumust ja haiget saamist põhjustavates olukordades.

Kehapsühhoteraapia võib olla ukseks mõistmaks oma sügavaid teadvustamata hirme, kurbust ja viha läbi keha kaasamise teraapilisse protsessi ja seeläbi olla ka tee sellest vabanemiseni, et elada täisväärtuslikku elu.